| Nico23458 a întrebat:

Ce părere aveți despre firma de curierat SAMEDAY24?
Am făcut o comanda la eMag și azi au predat comanda curierului. Cică o să ajungă mâine sau luni, dar am citit alte păreri pe net și spuneau că au întârziat și o săptămână.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate companiile sunt la fel, depinde cand preatesc coletul, pentru ca, curierul nu are nici un interesa sa-l tina mai mult decat este necesar, ca el ia bani pentru fiecare livrare.
Deci, adevarata intarziere este la magazin, la cei care pregatesc coletul sa-l livreze,

| OldSoul a răspuns:

Sameday24 apartine (a fost cumparata) de E-mag.

Eu personal am facut o comanda de Black Friday, si comanda a fost livrata prin Sameday24, si am primit coletul a-2-a zi seara, si de precizat ca sunt intr-un capat al tarii.

Acum desigur, conteaza si cand a fost plasata comanda.

Comenzile sunt procesate in ordinea in care au fost plasate, si de aici apar unele probleme.
De exemplu de Black Friday, cand numarul comenzilor este mult mai mare, e normal sa apara intarzieri, cu atat mai mult cu cat comanda e plasata mai tarziu.
Comenzile sunt onorate in ordinea plasarii, atat de e-Mag, cat si de serviciile de curierat.
Nimeni nu o face intentionat, daca un produs intarzie inseamna ca undeva e o problema, fie serviciul de curierat e supra solicitat, fie produsul nu este in stock (desi nu e cazul la e-Mag).

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pot intarzia si o saptamana in cazul in care sunt prrea multe comenzi cum Pastele e departe si Black Friday ar trebui ca timpul sa fie mai scurt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine au venit în aceeași zi în care a ajuns coletul în oraș.