| NemerniCooll a întrebat:

Am o intrebare daca tot vine craciunul si revelionul. Pirotehnicele din categoria p1 sunt legale persoanelor care au varsta minima de 18 ani? Ca idee, nu stau la oras si nu am sa le folosesc nici in mijlocul satului, vreau sa le folosesc in natura(nu in padure sau in locuri unde exista ceva risc etc), undeva pe un camp. Intreb asta pentru ca nu cumva sa fiu amendat cand comand de pe un site, asta aduce alta intrebare, imi puteti recomanda ceva site uri sigure cu pirotehnice? Siteul fireshow.ro este sigur? Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai peste 18 ani articolele pirotehnice din clasa P1 sunt legale si nu o sa fii amendat daca le comanzi.
Nu stiu site-uri si nici daca fireshow este legal, banuiesc ca da, dar n-am comandat nici macar o data.

| NemerniCooll explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc de raspuns, asta m-a interesat cel mai mult daca sunt legale pers de 18 ani sau nu, m-am mai uitat eu pe net, dar am vrut sa fiu mai sigur

1 răspuns: