| CatalinManea a întrebat:

Salutare,am făcut și eu o comanda pe Aliexpress de pe 24.10. 2022! Problema este ca îmi apare Arrived at Facility, în România, și în alta parte pe alt tracking îmi apare prin Ungaria!
Acesta este ID comenzi: SU020580026MI,puțin ajutor dacă se poatehappySa știu pe unde umbla comanda și cât mai durează sau cu cine trebuie sa iau legătura!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pare ca parcela (pachetul) a ajuns la Buzau prin Fancurier in 4 noiembrie si pare ca s-a incercat a fii predata tie in data de 10 noiembrie, dar s-a intors nepredata la sediul curierului, unde nefiind ridicata pana in 15 dec, pachetul a fost returnat si acum este in drum prin Ungaria, facand retur catre Aliexpress.

Se intampla asta cand adresa ta nu este corecta si nici nu exista numar de telefon pe comanda, ca sa fii contactat, pachetul fiind tinut aproape 1 luna in depozitul celor de la Fancurier si acum este returnat.

https://parcelsapp.com/en/tracking/SU020580026MI

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

"A fi deliverit"... Un nou verb in limba romana? happy

| blackann a răspuns (pentru cristi202):

Evident ca a editat, asa face ea cand e corectata, nu-si asuma niciodata nimic. rolling on the floor

| CatalinManea explică (pentru Violleta2022):

Si mai este vreo sansa sa recuperez comanda aceea? Exista vreo metoda sa pot vorbi cu cineva despre acel colet?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De la aliexpres nu o să știi niciodată când sosește, dacă sosește șamd. E o loterie cu chinezii ăia!

| UserRo10 a răspuns (pentru sierra1):

Gresit. Primesti sms sa ridici coletul de la posta sau posta vamala

| sierra1 a răspuns (pentru UserRo10):

Pe ce planetă e asta? că la noi NU e

| UserRo10 a răspuns (pentru sierra1):

Planeta Bucuresti, sector 6

| sierra1 a răspuns (pentru UserRo10):

Nici pe planeta aia NU primești sms

| UserRo10 a răspuns (pentru sierra1):

Eu primesc mesaj de fiecare data de la posta cand trebuie sa ridic colet Aliexpress. Nu stiu despre ce vorbesti

| sierra1 a răspuns (pentru UserRo10):

Eu nu