| Metalblo a întrebat:

Am o intrebare, recent a fost ziua mea si m-am gandit sa-mi cumpar un monitor nou, acesta sa fie bun pentru gaming, nu ma pricep eu prea bine cu monitoarele dar vreau sa fie unul bun. Sa nu depaseasca 600 ron.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Să schimbi placa video e destul de ușor. Sunt atâtea filmulețe pe internet care îți arată cum se face.
Nemessys are dreptate, în loc de alt monitor mai bine schimbi placa video, momentan.
Dacă cumperi ce trebuie, rămâi cu bani și pentru alt procesor.

Recomand combinația: https://altex.ro/......ti-2gd5tlp + https://altex.ro/......45xackasbx

Normal mai trebuie încă 4GB RAM dar și fără, cu componentele menționate mai sus nu ar trebui să mai ai probleme în jocuri și vei putea juca și cele mai noi jocuri.

9 răspunsuri:
| Metalblo explică:

Am uitat sa mentionez, sa puneti link-uri va rog. Daca v-ar ajuta, acest pc am: https://www.emag.ro/......DPHG1BBBM/

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Metalblo):

Calculatorul este destul de slab, dar dacă pe viitor schimbi calculatorul (poate păstrezi carcasa și HDD), poți să optezi pentru acest monitor: https://www.pcgarage.ro/......sync-75hz/

| Metalblo explică (pentru SilviaDulcik):

Eu nu vreau sa schimb calculatorul doar monitorul. atat, si sa nu depaseasca 600 ron

| Nemessys a răspuns (pentru Metalblo):

Cu 600 de lei, mai bine iti iei un gtx 750 TI decat un monitor. Crede-ma. o sa te ajute mult mai bine. Nu inteleg ce are actualul monitor?

| Metalblo explică (pentru Nemessys):

Chestia este ca daca-l iau nu stiu cum o sa-l asamblez, stii? Si ca sa pun si gtx-ul ala 750 trebuie sa verific si daca are componente ca el, nu stiu sigur, plus mai platesc si ca sa-l puna in pc

| Nemessys a răspuns (pentru Metalblo):

GTX 750-ul costa 500 si ceva de lei. Oare cat poate sa coste o schimbare de placa video? Eu cand am schimbat-o (de la 750 la 950) nu mi-a cerut NIMIC!

| Metalblo explică (pentru Nemessys):

Da, dar eu habar n-am cum sa-l schimb, plus ca nici nu stiu daca am pc-ul compatibil cu el, si trebuie sa merg la unu sa-l schimbe ca nu stiu cum sa-l pot schimba, si ca sa instaleze windows 10 pe pc mi-a luat 100 ron, la asta oare cat imi mai ia?

| Nemessys a răspuns (pentru Metalblo):

La instalarea unui windows iti ia 30 de lei.
Si te poti informa pe net daca este sau nu compatibila placa video.
Si da, trebuie sa mergi la cineva sa-ti schimbe placa. happy

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Metalblo):

Să schimbi placa video e destul de ușor. Sunt atâtea filmulețe pe internet care îți arată cum se face.
Nemessys are dreptate, în loc de alt monitor mai bine schimbi placa video, momentan.
Dacă cumperi ce trebuie, rămâi cu bani și pentru alt procesor.

Recomand combinația: https://altex.ro/......ti-2gd5tlp + https://altex.ro/......45xackasbx

Normal mai trebuie încă 4GB RAM dar și fără, cu componentele menționate mai sus nu ar trebui să mai ai probleme în jocuri și vei putea juca și cele mai noi jocuri.

| DrDoom332 a răspuns:

Poti sa iti cumperi un Philips de 21.5 inchi e destul de bun, dar daca ai o placa mai vechiuta s-ar putea sa nu suporte rezolutia