| StefanNumeDeCod a întrebat:

Vineri 21.02. 2015 am dat comanda de pe Emag la ora 23:00 dar nici azi, duminica, nu a venit coletul (e ora 10 fara un sfert) de obicei cand mai comandam ceva venea in weekend dupa 2zile. Credeti ca va sosi pe la ora pranzului? Stau in Focsani, Vrancea.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ai rabdare, comanda ta a fost procesata abia sambata. o sa o primesti luni probabil

| StefanNumeDeCod explică (pentru suntserios):

Inca apara cu status de comanda inregistrata

| Supps a răspuns:

Depinde de firma de curierat. Eu stiu ca eMAG lucreaza impreuna cu Fan Courier. Astfel poti intra in detaliile contului tau de eMAG, la comenzile tale, vezi statusul comenzii tale, iar daca ai un numar AWB acolo, il poti folosi pentru a urmari coletul tau. Intri aici: http://www.fancourier.ro/tools/awb-tracking/ si introduci numarul AWB, daca coletul tau a fost predat firmei de curierat vei gasi detalii acolo. Este posibil ca, coletul tau sa fi ajuns deja in depozitul de livrare din judetul tau, dar acesta va fi livrat abia luni dimineata in regim prioritar. Coletele care ajung in timpul weekend-ului sunt livrate primele, deci maine pana la pranz ar trebui sa primesti coletul, iar de dimineata ar trebui sa primesti un sms care te informeaza despre status-ul de livrare al coletului tau.

| StefanNumeDeCod explică (pentru Supps):

Daca il primesc asa cum zici tu maine, iti dau funda :3

| Nutzuu a răspuns:

Posibil. Dacă au multe comenzi vor ajunge mai târziu! O să ajungă azi pe la 2-3 sau maine! O zi bună

| Maria_Alexa_1992 a răspuns:

Poate nu au primit comanda su nu lucreaza in weekend sau va ajunge cu intarziere

| HertiZ a răspuns:

Eu stiu ca duminica nu transporta. S-ar putea sa vina luni in jurul orelor 2-5