| Lucianluv a întrebat:

Bunã TPU, am o problemã mare, de ceva timp am in telefon ceva care ma spioneaza si am resetat de 2 ori telefonul si nu am scapat, am instalat si antivirusi dar nu erau buni si ce am gasit asa mai bun imi cere bani. Cunosc persoanele care ma spioneaza dar nu am nici o dovada dar mi-au dat de inteles ca stiu ce se afla in telefonul meu de la poze pana la mesaje. Eu sunt intr-o alta tara si nu pot decat sa ma gandesc ca am accesat ceva trimis cu virusi. Ajutati-ma va rog, persoanele acelea vad absolut tot ce fac pe telefon.

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Ai accesat linkuri suspecte?

| Lucianluv explică (pentru Sofer):

Nu imi amintesc exact dar mi-am resetat telefonul de doua
ori si in continuare intra la poze, mesaje, ce vrea cu toate cã am instalat un antivirus care nu mã ajutã cu nimic, mã pune sã plãtesc pentru optiuni mai avansate.

| doctorandus a răspuns (pentru Lucianluv):

Dap, daca vrei sa-ti protejezi mobilul cum trebuie cred ca trebuie sa faci o facultate pe tema asta.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Îți deconectezi toate conturile de pe toate device-urile și îți resetezi parola. Uite așa nimeni nu mai știe de tine