| Atat_Niko_Shi_1997 a întrebat:

Salut.Am un telefon Allview A5Smiley.Vreau sa-l rootez.Am incercat cu Iroot, kingo root.Nu a mers cu nici una.Kingo imi spune root fail iar iroot spune ca mi-a rotat telefonul dar nu s-a intamplat asta.Scopul rootarii este sa sterg niste aplicatii de sistem care s-au instalat automat.De fapt sunt virusi pe care nu pot sa-i dezinstalez.Am resetat telefonul dar nimic.Am gasit o aplicatie cu care pot dezinstala virusii dar imi cere root. Ajutor...

4 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Nu cred că aplicaţia face ceva ai nevoie de odin şi toate cele pentru a roota utilizând calculatorul şi conectând telefonul prin usb

| Alin1423 a răspuns:

Eu zic sa nu faci root ca pierzi garantia telefonului!

| Atat_Niko_Shi_1997 explică:

Pai pe pc..kingo se connecta ii dadeam root...asteptam 5 minute si spunea root fail.

| Atat_Niko_Shi_1997 explică:

Stiu ca o pierd.Dar ca sa scot virusii aia..il fac...nu sti cat de enervant e sa fi pe youtube sau pe whatsapp si sa iti apara reclame sau poze