| Ella203 a întrebat:

Buna! O verisoara de a mea a vorbit acum un an cu un baiat pe tik tok dupa aceea aceasta i-a dat numarul ei de telefon si i-a spus orasul de unde este dar totodata i-a trimis o poza in care eram noi doua. Acum. Ideea e ca i-a la blocat cand a constientizat ca devin cam apropiati i-a sers nr de telefon si conversatia. Anul acesta i-a aparut pe Facebook la lista de sugestii contul lui si ea a inceput sa ii dea block pe toate conturile pe care le-a gasit. (Contul ei nu afiseaza prietenii pe care ii are ea).
Ce parere aveti?
Ce credeti ca se va intampla?
Credeti ca e posibil sa o contacteze din nou?
Sau a uitat-o?
Sau credeti ca e posibil sa le scrie rudelor sau prietenilor ei? Tin sa mentionez ca ea nu i-a trimis poze indecente sau ceva de genul. Adica nu prea ar avea cu ce sa o santajeze.
Doar ca ei ii este frica sa nu ii contacteze pe apropiatii ei si sa le spuna ca a vb cu el.
Ce parere aveti?
Sfaturi?
Oare in situatia asta pot fi si eu afectata?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cui ii pasa ce se va intampla cu veriosoara ta si baietii care-i fac ei curte?
Tu ar trebui sa-ti vezi de treaba ta si sa nu mai fii interesat de ce faci altii, fara sa inventezi tu probleme, fara nici un sens sau logica si fara ca macar sa aiba cineva in clin sau maneca cu tine.

Stai linistita, ca nu te cauta nimeni pe tine!

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru ce sa ii fie frica daca abia a schimbat doua vorbe cu el? A vorbit o fata cu un baiat? Absolut tragic, trebuie sa apara asta la stiri.Verisoara ta ar trebui sa vorbeasca cand simte ca nu e nimic intre cei doi, nu sa blocheze aiurea fara nicio explicatie.Asta se numeste nesimtire.

Ideea e ca ea* l-a* blocat

| StoicAnalysis a răspuns:

Paranoia...

| DorinaK a răspuns:

''Doar ca ei ii este frica sa nu ii contacteze pe apropiatii ei si sa le spuna ca a vb cu el.'' Si ce a vorbit cu el?

| Ella203 explică (pentru DorinaK):

Nu cred ca a vb nimic rau din ceea ce mi-a spus ba chiar ii unele situatii legate de date pers la mintit dar ea e o fiere mai anxioasa si nu stiu nici eu prea multe detalii. Eu am intrebat pentru ai dovedii ca nu are de ce sa isi faca griji. Tu ce parere ai?

| DorinaK a răspuns (pentru Ella203):

Daca e asa atunci se sperie de....nimic.