| dandaniel1978 a întrebat:

Buna seara!
Pe data de 20 noiembrie am comandat un tricou de pe un site pe care l-am vazut pe Instagram la reclama. Bun. Am platit cu cardul, greseala vietii. Ei au spus in politica lor ca nu au inca linia lor proprie de haine. Si durata de livrare este 7-24 zile dar poate intarzia din cauza pandemiei. Le-am trimis emailuri peste emailuri, mi-au raspuns doar la unul pe 2 decembrie, in care mi-au spus ca, comanda este pe drum. Nu am niciun nr de urmarire colet, nimic. De pe 2 decembrie, nu au mai raspuns. Mai nou, au inchis si site-ul spunand ca il vor deschide curand pentru ca acum fac "imbunatatiri". De 3 luni astept acel colet si nu mai ajunge, am dat banii aiurea, daca stiam. Ce sa fac, le-am spus ca daca nu raspund voi rezolva altfel problema.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Rezolva altfel problema daca poti. E clar, ti-ai luat-o.

| wj a răspuns:

Daca este un site romanesc, sau a fost romanesc, poti depune plangere la ANPC. Daca este site strain.te inveti minte sa nu te iei dupa reclame de pe IG sau FB sau stiu eu ce. Tot timpul cumpara de la magazine mai vechi de 6 luni, macar...

| dandaniel1978 explică (pentru wj):

Da, ma invat minte. Acum, stau cu banii pierduti, nu am ce sa fac... Site-ul parea ok fiind reprezentat de platforma "shopify" dar na. nu mai am ce face acum.