| anonim_4396 a întrebat:

Cand urmaresti o pagina pe Facebook, cu butonul de follovv, vede si autorul ca l-ai urmarit? apare rveo notificare? vreau raspunsuri de specialitate! multumesc anticipat

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt mai multe tipuri de pagini pe Facebook: cele personale, grupuri si alte, comerciale.
La cele simple se vad "prietenii", iar la cealalte se pot vedea si unele actiuni ai urmaritorilor, in functie de natura si statutul lor.

| Cosmin_George_1990 a răspuns:

Da,ii scrie celui care a creat-o "X a inceput sa urmareasca pagina x" sau daca e o persoana, cea pe care o urmaresti "x a inceput sa te urmareasca".

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu vede de câte ori îi deschizi pagina (poți intra la infinit), dar primește notificare când cineva începe să-i urmărească pagina. El vede numele tău dacă îi dai fallow!
Dacă nu vrei să vadă că îi urmărești activitatea, nu-i da fallow, fiindcă și așa poți să-i urmărești pagina/postările, dacă reții numele paginii.

| Monst a răspuns:

Da vede Daca i-ai dat follow.

| Adry05 a răspuns:

Nu vede, am testat. Am scos pe cineva de la follow si i-am dat iar si nu i-a dat nicio notificare. Apare eventual daca-i dai follow fara sa-i fi dat cerere de prietenie.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Depinde de setarile fiecaruia daca primeste notificari atunci cand cineva ii urmareste profilul sau pagina. In orice caz, atunci cand dai follow persoana sau pagina respectiva poate vedea - aceasta informatie este una publica.