| alexandrubt13 a întrebat:

Intreb si eu de un specialist am dat laptoopul la reconfigurat sau instalat windows si a zis ca imi si pune SSd si mareste viteza de functionare dar de atunci nu mai am disc local E decat numai disc local C in dotarile laptopului sau cum se mai spune

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Asa si care ar fi problema, sau care este intrebarea? Partitiile is niste magarii, nu stiu ce vad unia la acele partitii si nu lasa drive ala simplu.
E buna daca ti-a pus SSD, acu de care tio fi pus.Era si mai bun daca spuneai ce laptop ai,poate se putea pune si mai rapid dec it ai acum, poate se putea pune ssd nvme drive, il faceai din ca ruta racheta direct laughing
Dar e bun si asa, deci nu-ti fa griji de partitii, nu ai nevoie, nu ai pentru ce sa ai mai multe.

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru Bubico2022):

De ce sa il partitioneze,da un motiv? Eu de exemplu pe aici pe unde sunt,nu am vazut calculatoare cu drive partitionat,iar pe aici nu exosta calculatoare la vinzare fara sistem de operare pe ele,deci nu-ti vinde nimeni caricaturi si desene animate asa cum se vind p[rin RO.

In sf nu despre asta era vorba,ce voiam sa zic este ca eu la magazine,deci calculatoare la vinzare nu au partitii,nu am vazut mai pe nicaerri la nici un brand.
cu ce te ajuta partitia,da un motiv,eu nu vad rostul sa imparti drive in mai multe parti laughing o timpenie,nu te ajuta absolut cu nimic.
Chestia asta a fost cindva,unora li s-a parut wow,exact ca si alte rahaturi scoate si apoi uitate de lume, cum erau codurile de la radio la masini, cum mai era telefoane Samsung ce le pundeai spate in spate si nu stiu ce mai faceau si etc.
Astea erau niste chestii sa ia fata clientului, sa Zica clientu wow ce optiune, stii cum e, unor oameni li se par interesante.

Dar in ziua de azi chestia asta eu o aud si vad numai pe la romani.Deci tu pentru ce faci paertitii la un drive? care este de faopt scopul,cu ce anume te ajuta?
Eu zic ca cel care ia instalat totu,stie ce face.O sa spui ca porganizezi tu peste prajit laughing nu organizezi nimic prin partitii, Oragnizarea se face prin fisiere, apoi pe pui pe desk pe cele usuale sau pe toate ori cum doresti.

Deci eu nu vad rostu acelor partitii, daca tu le vezi, fiecare cu cel doare, ori arata cu ce te ajuta sa ai mai multe partitii.

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru Bubico2022):

Amice ai cumva probleme psihice? Te bagi in discutie ca musca la ****, am dat eu peste tine cumva? Am intrat eu in discutie cu tine?
Du-te si raspunde celui care a pus inytrebarea, asta daca esti capabil sa dai un raspuns, lasa pe cei care raspund, nu-i problema ta ce raspund altii.
Mai si semnalizezi sa arati cit de ingramadit esti.Hai mars la caca, nu mai imi scrie ca nu-s curios de timpiti ca tine.

| relian a răspuns (pentru Bubico2022):

Ma agarici,asculata bine ce spun,tu ala care nu ai iesit din cotetul unde stai mai departe de gardul casei.
Iti dau camera,ma duc la magazine de astea unde se vind calculatoare,deschid orice calculator vrei tu,orice brand,orice model si daca are mai multe partitii il mainc,laughing daca nu iti dau cu el in cap.
Nu stiu despre ce vorbesc? Pai cum sa stiu daca tu nu ai iesit niciodata din vagauna unde stai,normal ca nu accepti realitatea,cand vezi altceva refuzi pur si simplu sa crezi.

Is aberant sau tu esti ingramadit,crezi ca doara ce stii tu sau ai tu,doara alea exista.
Iti este lene sa explici,dar nu ti-a fost lene sa raspunzi,sa spui aberatii pe aici,esti roman,sa nu zic taran clocit.

Unu care stie ce spune explica,arata,de asta esti pe aici ma agaraci,sa spui daca stii ceva corect sa afle si sa invete si altii.

Asa ca daca nu explici,ori sa arati ceva concret despre,tineti minile in buzunare,nu te mai obosi sa raspunzi si sa jignesti lumea.
Nu te mai obosi sa scrii nimic pentru ca o sa te blochez laughing nu mai stau la discutii cu exemplare ca tine,tu nu esti capabil sa duci o conversatie cu cineva,nu mai vorbim de conversatie civilizata,faci tot ce poti sa jignesti,sa cauti nod in papura celor care raspund,dar tu sa te obosesti sa raspunzi celor care intreaba nu esti curios.

Stii de ce nu esti curios? Pt ca nu esti capabil sa dai un raspuns,pentru ca esti depasit.
Spui ca iti este lene,dar nu iti este lene sa raspunzi si sa jignesti,la asa ceva imediat te si trezesti, esti foarte harnic, iti trece lenea laughing
Cum am zis daca cumva mai scrii ceva pe aici, esti blocat, plus o sa te si reclam laughing pentru ca deja team avertizat.La specimene ca tine ar trebuie sa le raspunzi la fel.
Vii ca un nesimtit de ala,dar nesimtit,te bagi in discutie si incepi sa jignesti,sa te iei de cei care raspuns,fara ca mavcar tu sa fi raspuns celui care intreaba.
Ba de unde ai gindirea asat de ingramadit? Nu iti convine ce raspunde careva pe aici,nu esti obligat sa citesti,raspunde celui care intreaba,aia ar trebuie sa fie interesul tau,raspundei ce crezi,ce vrei,lasa pe restul sa raspunda ce vor.
Iara cand te bagi intr-o discutioe neinvitata,fa bine si vorbeste civilizat,nu conteaza ce abereaza respecitvu,ce raspuns a dat,cai rau cai bun,tu discuta frumos,arata ca stii sa te porti.
Poina una alta arati ca esti un clocit de om,asta arati,care cauta sa se bage in sama neinvitat,cauti sa spui si tu ca existi pe lumea asta.Ok am inteles dar fa-o frumos,saluta,spune ca ai alta parere,eventual arata daca poti ca tu ai dreptate,nu ca ti-e lene,ca eu is aberant,ca am nevoie de ajutor,
De ajutor cred ca tu ai nevoie, asta cu siguranta.

Cam asta e tot, deci ocoleste-ma, asa o sa fac si eu, de fapt nu eu am dat peste tine, tu vad dai peste mine.Cind o sa vin eu neinvitat in discutia ta, atunci sa spui ceva, dar si atunci sa discuti civiliat, ma golane, pentru ca de fapt asta esti un golan de vizuina.