| Cheloo20cmRecords a întrebat:

Deci eu am windows 7 si cand l-am instalat l-am instalat in graba si nu mi-am facut decat Local disk C care are 297 gb, eu cum pot crea local disk D?

Răspuns Câştigător
| bybycorleone a răspuns:

Ori descarci partition magic si iti face ala partitie ori reinstalezi windowsul si iti faci partitiile din bios (paritiile sunt alea cu local disk)

5 răspunsuri:
| Vooortex a răspuns:

Instaleaza-ti din nou windowsu si ai grija cand faci partitiile, nu te mai grabi ca stii tu... Doar cand iti instalezi windowsu iti poti face partitiile.

| ravens a răspuns:

Hi este simplu magic partition.cu ala iti faci dbig grin

| SuntUnCartof a răspuns:

Trebuie sa il reinstalezi nu exista alta solutiewinking

| LaBest a răspuns:

Trebuie reinstalat windows funda?

| Ovilacul a răspuns:

Cauta programul EASEUS Partition Master. Cu el iti poti face, din spatiul liber din partitia C, alte partitii de ce dimensiuni vrei tu.