| smashalex a întrebat:

As putea pune windows 7 pe Local Disc E? As vrea sa pun pe acest hard deoarece pe C am numai 11 GB si pot pune numai Windows XP, iar in localdisc E am 254GB.

Dau funda la cel care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| andreyuu a răspuns:

O idee ar fi sa iti muti in cloud sau pe un alt PC toate fisierele de care ai nevoie cum ar fi fotografii, proiecte etc. Apoi introduci DVD-ul cu Win7, formatezi complet HDD, stergi toate partitiile si faci doua sau cate partitii vrei tu. De ex: Faci Local Disc C de 45 Gb, este de ajuns pentru Win7 plus alte programe de care vei avea nevoie, restul memoriei ramase o poti folosi pentru restul partitiilor.

| smashalex explică (pentru andreyuu):

Mersi, am facut cu programul EASEUS Partition Master, l-am partizat si am pun windows 7! MS

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

C este partitie de sistem primara de ce sa pui un windows conceput pentru c pe e? formteaza c ul si pune pe c

| smashalex explică (pentru RAY):

La windows 7 minimul de hard este de 16 gb, eu am 11gb...

| K0sti a răspuns:

Poti sa pui, da nu se face asa, asta e treaba de agiamiu. Formateaza C-ul, redimensioneaza-l si instaleaza windows-ul ca draga de lume!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate mai bine reinstalezi windowsul si refaci partitiile daca vrei windows 7 il instalezi si faci partitia C: mai mare si E: mai mica sau egale cum vrei tu. Bafta!

| smashalex explică (pentru anonim_4396):

Ajuta-ma si pe mine te rog!

| anonim_4396 a răspuns (pentru smashalex):

Cauta pe YT cum se instaleaza un windows7 tine minte pasi crede-ma nu e greu deloc si daca nu ai CD scu windows fa unul. Poti folosi si IMGBURN cauta tot pe YT cum se face un CD bootabil cu windows.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Trebuie sa ai partitiile de la hard disk primary sa nu fie logical, deci primary si d. Bafta!
http://forum.softpedia.com/......t-ultimul/
http://videotutorial.ro/......ial-video/

| Bratulescu_Mihai_1992 a răspuns:

Nu mai folosi xp!
Uite dc:
https://www.youtube.com/watch?v=edw95a8-hOg

Poti instala oriunde dar ii mai rapid pe prima partitie. Poti sa si formatezi partitia cand instalezi windowsu (e un video despre partitionare pe canal)