| anonim_4396 a întrebat:

Am postat 2 videoclipuri pe Youtube si am primit pentru primul video 2 reclamatii in care spune asa: "În videoclipul tău a fost găsit conținut protejat prin drepturi de autor. Reclamantul îți permite să îi folosești conținutul în videoclipul YouTube. Este posibil însă să apară anunțuri în videoclip, RESTRICȚII PRIVIND VIZIONAREA Fără, GENERARE DE BANI Nu poți genera bani din videoclip, Folosit de proprietarul drepturilor de autor pentru generarea de bani(pentru ambele videoclipuri)" si pentru al doilea videoclip spune asa: În videoclipul tău a fost găsit conținut protejat prin drepturi de autor. Reclamantul îți permite să îi folosești conținutul în videoclipul YouTube. Este posibil însă să apară anunțuri în videoclip, RESTRICȚII PRIVIND VIZIONAREA.
Fără, GENERARE DE BANI Reclamantul generează bani din videoclip. Ce ar trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

In videoclip ai urmatoarele?
-o melodie sau versuri dintr o melodie
-o imagine facuta de un fotograf sau luata de pe un site care are drept de autor
-un intr-o cu melodie care nu e deschisa pentru repostare.
Cam astea sunt, oricum, ce ai primit tu acolo inseamna ca ai folosit ceva privat.Si ce ti ai zis ei inseamna ca acel video nu va fi monetizat-nu vei primi bani pe el. Funda?

| PainTech a răspuns (pentru anonim_4396):

La primul ai primit acea restrictie datorita melodiei de fundal aleasa ( Chopin - Spring Waltz sa fiu mai exact ), iar la a doua ai primit Content ID pentru melodia din joc ( care la randul ei are drepturi de autor...)

Uite, daca vrei sa folosesti melodii pe Youtube poti alege de aici :
https://www.youtube.com/audiolibrary/music si https://incompetech.com/music/royalty-free/music.html
Garantez 100% ca nu o sa ai probleme, cat timp faci ceea ce ti se cere

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Pentru melodia din joc, eu nu am pus nici o melodie, am luat niste videoclipuri din folderul jocului unde este instalat si le-am unit si facut in singur video.

5 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Cel mai probabil ai folosit o melodie, o imagine sau un clip video pe care nu le-ai creat tu. Compania sau persoana care a creat continutul are drepturile de autor asupra acestuia si poate folosi Youtube pentru a face lucrurile mentionatre mai sus.

Pentru a nu te mai confrunta cu astfel de probleme te sfatuim sa incarci pe Youtube continut original, realizat de tine.

Mai multe despre drepturile de autor https://www.youtube.com/......copyright/

| syriaHotelsWithPool a răspuns:

HMmm. Ar trebui sa faci poze pe ORIZONTALA.
La cate vizionari ai nu cred ca o sa primesti ceva chiar daca te-au avertizat astia.