| Ignat_Lorenzo_1990 a întrebat:

Salut, tatal meu munceste in UK si eu recent mi-am facut card de adolescent la BCR, dar tatal meu nu are cum sa imi faca transfer pentru ca are carduri din UK, ieri a vazut o reclama la despre cardul Revolut si spunea mai multe chestii printre care ca poti face transfer pe alte carduri fara comision, acum vreau sa va intreb, este real? Ca sa stiu daca ii zic sa isi faca sau nu pentru ca asta cautam, sa imi trimita bani din UK direct pe cardul meu. Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Alexxallexx a răspuns:

Revolut este un card care are cont pe care il face de pe telefon si il primeste acasa. Daca baga bani pe el poate trimite pe orice card. Ii trebuie email, buletin, si un cont bancar de la alta banca sa bage cativa euro. Spune-i sa isi faca.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu pe card-ul tau trebuie sa trimita banii, ci in CONTul tau bancar, la care este atasat card-ul.
Se pot trimite bani si prin Western Union, dar acolo se percepe comision.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii nu se transmit de pe card pe card, asta ar trebui să știi și tu și el, ci din cont bancar în cont bancar. Pe card nu sunt bani. Cardul este o conexiune cu un cont bancar.

| Panamax a răspuns:

Daca tatal tau nu poate sa transfere bani din contul lui in contul tau are o problema.
Eu transfer doar cu telefonul din Transilvania in orice alta banca din lume si banii ajung intr-o zi.Comision 1Euro.
Daca nu-si permite comisionul, poate sa ceara o marire de salariu.

| Marin_Mihai_1999 a răspuns:

Revolut e bun am avut, dar și monese e bun. părerea mea monese, mai multă siguranța

| Ignat_Lorenzo_1990 explică (pentru Marin_Mihai_1999):

Dar stii ceva de transfer fara comision din afara pe orice card? De pe revolut

| suntserios a răspuns (pentru Ignat_Lorenzo_1990):

Da, transferurile sunt fara comisioane

| Marin_Mihai_1999 a răspuns:

Pe revolut nu sunt comisioane de transfer le când la monese da. 1£ și ceva. pe tru transferuri recomand revolut. Le-am folosit pe amândouă.