| Ankitaaa221 a întrebat:

Salut! Am cont la revolut. Am 29, 99 de lei pe el. În vara aceasta trebuia sa îmi vină cardul dar din cauza unei probleme ( nu mai conteaza acum) le-am spus celor de la curier(pentru ca m-au sunat ) să nu mai aducă cardul. Platisem și transportul cu cardul meu de la bt pay. Si cei 29, 99 de lei sunt trimisi de pe cardul meu ca sa am si eu bani pe revolut.
Nu mai pot face rost de card fiindca probabil l-au distrus.
Dar pot plati cu telefonul cu aplicatia revolut? Pot plati să îmi iau ceva de la magazin? Sau să îi transfer pe contul meu bt pay. Îmi ia comision? Nu e cine știe ce aproape 30 de lei dar vreau să îi cheltui sau să mi transfer pe cont bt pay. Va rog cu un sfat...

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti plati cu telefonul, sau poti plati ceva online cu un card virtual creat din aplicatie.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai cont revolut poti platii cu telefonul altfel nu mergi la bancă si fa ti cont revolut si o sa i ti vina cardul acasa.

| UserRo10 a răspuns:

Faci un card virtual si platesti cu el prin google pay

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte interesant că a trebuit să plătești livrarea cardului.Eu am primit și primul dar și al doilea card gratuit. Dacă vrei poți transfera banii unui prieten care are revolut și el iți dă 30 de lei.

| Ankitaaa221 explică (pentru anonim_4396):

Eu locuiesc la țară și cred că de aia.
E departe de oraș.