| xPanth3r a întrebat:

Salut tuturor, am si eu o întrebare!

Acum câteva luni sau cam asa, am vorbit cu o persoana cunoscuta pe net, va dati seama, si ne-am jucat împreună diferite jocuri, iar eu, la nervi l-am injurat un pic, adică i-am spus ca, ești retardat etc (nu înjurături foarte nașpa cum ar fi îmi bag și îmi scot) iar persoana respectiva s-a scăpat la mine acum o luna cam asa ca are filmulețe cu mine cum îl înjurat și ca, poate face multe cu ele, nu știu mai exact ce poate face cu ele sau dacă este adevărat. Ma poate ajuta cineva im privința asta? Tin sa menționez ca persoana respectiva are pana in 15 ani și mai mult nu iar eu am 19.

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu are ce sa iti faca, atat timp cat nu l-ai amenintat cu ceva sau nu ai facut afirmatii defaimatoare sau cu tenta sexuala. In cel mai rau caz poti primi o amenda daca doar l-ai injurat de mai multe ori, dar daca ai aruncat asa, cate o injuratura, nu ti se intampla nimic rau, incearca doar sa te sperie si poate sa te santajeze, lucru pentru care el ar putea fi pedepsit daca incearca sa faca asa ceva.

| xPanth3r explică (pentru AlexElektro1987):

De amenințat nu cred ca l-am amenințat, si nu as fi avut de ce ca am fost prieteni un timp, si acum mai vorbim din cand in cand doar faza e ca nu vorbește cu mine 2-3 săptămâni si dupa boom vine la mine da mesaj ma întreabă ce fac sau ma cheamă direct sa ma joc cu el, iar despre tenta sexuala nici atât, adică nu fac asa ceva doar ca l-am injurat cand eramccu el in conferinta si cica mai are și filmări de pe YouTube de la mine cand il înjurat cand nu eram cu el in apel... sunt cam speriat/panicat..nu știu ce sa fac si cum is destul de speriat nu stiu...

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru xPanth3r):

Nu te mai speria, ca te sperii degeaba, nu are ce sa iti faca, nu il mai baga in seama si gata, chiar daca se roaga de tine sa vorbesti cu el sau sa jucati ceva. Rupe orice legatura cu el si gata, asta nu e prieten care azi iti spune sa te joci cu el si maine te ameninta ca poate sa iti faca ceva rau, pentru ca el cam asta insinueaza din moment ce tot spune ca are filmari cu tine cand l-ai injurat ( sau le-a salvat pentru ca ii place sa fie injurat happy ).

| xPanth3r explică (pentru AlexElektro1987):

Mulțumesc foarte mult de suport, de susținere! Apreciez enorm de mult și, ti-am dat fundita pentru ca m-ai ajutat!?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru xPanth3r):

Cu placere si multumesc.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Data viitoare joaca si tu cu cineva apropiat de varsta ta. Si abtine-te de la vorbe urate. Stai linistit ca nu are ce-ti face. Doar nu l-ai amenintat cu moartea.

| xPanth3r explică (pentru darrio2007):

Asta, nu, in niciun caz!

| sierra1 a răspuns:

"i-am spus ca, ești retardat etc...persoana respectiva are pana in 15 ani și mai mult nu iar eu am 19"

violență pe internet - TIPIC!
Sper să ajungă la poliție "dovezile" alea, să iei niște amenzi serioase - poate te controlezi pe viitor

| xPanth3r explică (pentru sierra1):

A, iar cei care își baga si își scot in fiecare zi, nu mai plătesc nimic mhm?

| sierra1 a răspuns (pentru xPanth3r):

"cei care își baga si își scot in fiecare zi, nu mai plătesc" - nu știi și nici nu ai vrea

| anonimg a răspuns:

Spune-i că șantajul este și el pedepsit de lege; că dacă te mai șantajează poate să ajungă el la școala de corecție.
Și după aceea spune-i să devină persoană serioasă și să nu se mai țină de prostiile adolescenței.
Spune-i așa: Poți să faci ce vrei, dar și eu am dovezi pentru că mă șantajezi cu acele convorbiri."

| xPanth3r explică (pentru anonimg):

Voi tine minte și, dacă mai zici ceva ii voi spune asta

| Sonia822 a răspuns:

Ce fel de jocuri erau cele jucate? Daca erau jocuri prno sau cu poze nud, sau print screen uri...im..nasol. Daca sunt filmulete doar cu injuraturi, si le poate baga in cr happy Daca totusi tin de prima varianta si apar pe net, faci sesizare la politie si ar trebui sa raspunda parintii pentru faptele sale. Sau poti sa-l sperii ca poate fi trimis la scoala de corectie, pana implineste 18 ani.

| xPanth3r explică (pentru Sonia822):

Nu, un joc ar fi fost GTA 5 și mai erau câteva, ii voi spune