| wolfmadalin86181 a întrebat:

Salutare, recent mi-am instalat cateva aplicatii de pe siteuri necunoscute(de nebun), acum nu le mai am in telefon...dar azi, mi s-a repornit telefon dintr-o data si a inceput si sa mearga greu. Poate avea viruși? Sa ii dau o resetare?

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Cred că mai bine mergeți la un service care să vă șteargă vechiul program și să vă instaleze altul. O resetare din fabrică, dacă este virusat s-ar putea să nu rezolve problema, mai ales că a pornit din senin.

| Ora de net a răspuns:

Salut!

Dacă și după ce le-ai dezinstalat suspectezi că telefonul tău nu mai funcționează corespunzător instalează un antivirus în cazul în care nu ai deja unul. În cazul în care consideri că nu s-a rezolvat problema îl poți reseta.

Pe viitor îți recomandăm să fii foarte atent la aplicațiile pe care le instalezi și la sursa acestora. Deoarece, așa cum ai văzut, acestea pot fi nesigure și pot interfera cu funcționarea normală a telefonului tău.

| Alexandru04003 a răspuns:

Un prieten a avut aceeași problemă. Virușii nu trec de la sine, nici cu resetarea din fabrică. Du-l la service.