| YoyoXender a întrebat:

1.Cât de de greu sa fac pătrățele (sau six pack)?
2.Ce exerciții se folosesc pentru abdomene?
3.Are legătură cu alimentația?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Wow ce vise ai, 6 pachete de pătrățele, cu vise de astea nu ai ce cauta intr o sala, vorbim de minim 5 ani in care totul trebuie respectat cu strictețe

| Frank51 a răspuns:

99% alimentație
1% ex abdomene

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

50% alimentatie, 50% full body de 3 ori pe săptămână, am program complet

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://slabire-crestere-in-masa-alimentatie.blogspot.com/? m=1 aveti un calendar, vedeti cum se fac exercițiile, informații

| Zuzu1991 a răspuns:

NUMAI cu alimentatia, poti sa ai muschi la burta absolut perfecti si grasime cat cuprinde peste
iar vestea cea mai "buna" e ca burta e cel mai greu de dat jos, fiind ultima care disparte (grasimea se acumuleaza in primul rand in jurul centrului de gravitatie, pentru ca e mai usor de "purtat")

| RAY a răspuns (pentru Zuzu1991):

Alimentația nu creaza masa musculara

| Zuzu1991 a răspuns (pentru RAY):

Era vorba de grasime

| wildthing a răspuns:

Alimentatia e esentiala. Sigur ca trebuie sa faci exercitii, dar degeaba le faci, daca ai abdomenul acoperit si nu se vad patratelele.

| AnastasiaK a răspuns:

1. Depinde. Dacă mă întrebi pe mine: ușor. Dar unii care îmi vor vedea răspunsul poate că mă vor înjura în gând. big grin
2. Pentru abdomen*, nu? E plin netul. În plus, abdomenul intră la multe exerciții compuse. Unii nici nu se obosesc să-l lucreze separat.
3. Mi-aș permite să spun că are legătură numai cu alimentația.

| RealKing01 a răspuns:

Bea lăptic și mănâncă ouă!

| YoyoXender explică (pentru RealKing01):

Daca zici tu! Problema este alta nu pot bea lapte din cauză că organismul este sensibil dar când mănânc brânză nu are nimic (știu că întrebarea nu este cu categoria asta dar Io îți zic doar reacția (am gastrită și reacționează ciudat organismul când dă de lapte (știu că o să ziceți toți că braza este făcută din lapte dar asta nu am cum sa explic de ce la lapte in cantitatea lichidă reacționează și la Brânză nu(dar vreau să știu dacă pot face înlocuirea de la lapte cu brânză?

| YoyoXender explică:

Bine la mine am un metabolism rapid gen nu pot sa las multă grăsime mai ales pe zona abdominala nu știu dacă este un avantaj sau un dezavantaj?