| xcristix a întrebat:

A facut cineva zii de zii timp de 1 an sau chiar mai mult programul ala cu 8 minute pentru un abdomen perfect si a dat roade? si daca lucrez mult timp abdomenul o sa-mi se vada patratelele fara sa ma incordez?

5 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Salut, am facut 1 an jumate, nu 8 min, dar numai abdomene acasa. Ce e drept se vede ok, mai mult decat ok ( acum depinde cat strat adipos ai tu). Pentru rezultate mai bune e bine sa combini si alte exercitii, pentru ca vei ajunge mai repede la performantele dorite. Daca vrei sa te convingi ca nu mint. Intra pe blogul meu: http://antrenorpersonal.wordpress.com/ cauta "abdomene acasa" (in video 3, sunt eu, dupa 1 an de abdomene). Succes si spor la miscare.

| andrey910 a răspuns:

NU trebuie facute zi de zi, abdomenul e la fel ca oricare alt muschi, ii trebuie timp de refacere, eu fac exercitii pentru abdomen de 2 ori pe saptamana de peste un an si se vad patratelele destul de bine.
Dar daca ai grasime nu ti se va vedea nimic...trebuie sa ai un procent de 5%-10% de grasime.
Si conteaza si alimentatia (mai ales), nu numai exercitiile.

| xcristix explică (pentru andrey910):

Stiu ca muschii au nevoie de timp de refacere apoi am pus o intrebare de genul asta si mi s-a spus ca doar daca fac sala imi trebuie cateva zile pauza nu daca fac cateva abdomene, flotari si genoflexiuni

| andrey910 a răspuns (pentru xcristix):

Pai nu ar trebui sa faci cateva...lucreaza-l intens de 2 ori pe saptamana, fa in jur de 10 serii de abdomene, urmatoarea zi 10 de flotari si in alta zi 10 de genoflexiuni

| Liviutz98 a răspuns:

Mie mi se vad cand ma incordez si am facut doar 1 luna si jumatate. O sa ti se vada 100%.Sa ai spor