| djdjdj a întrebat:

A fost cineva la sala de fitness clever fitt în Germania? Cum se plătește, banii în mana sau electronic?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cati de pe acest site romanesc, crezi ca am fost la sala aia de fitness?

| djdjdj explică (pentru darrio2007):

Este o sala care este intalnita in majoritatea oraselor din Germania.

| darrio2007 a răspuns (pentru djdjdj):

Corect, in Germania. Sper sa gasesti pe cineva, pe acest site, care a trecut pe acolo.

| MihaelaDart a răspuns (pentru djdjdj):

Nu este tocmai in majoritatea oraselor, asta se intelege ca in fiecare oras exista una, sunt putine la numar. Eu stiu ca la o sala de fitness din Germania se face contract pentru 3 sau 6 luni nu mai tin minte, si banii se iau lunar din cont. Dar daca nu cunosti germana, comunica in engleza sau asa cum ti-am spus intreaba pe grupurile de romani care locuiesc pe teritoriul Germaniei. Mentioneaza si unde este aceasta sala, orasul, caci in partea de sud-vest nu exista, ci doar in sud-estul Germaniei si cele mai multe sunt in Austria.

| MihaelaDart a răspuns:

Recomand sa intrebi chiar la ei si iti vor spune, ori pe un grup de Facebook cu romanii din Germania. Aici nu prea ai sanse sa primesti raspuns.

| djdjdj explică (pentru MihaelaDart):

Am fost pana acolo dar au o intrare ceva gen cand bagi bani la toaleta si iti da card dala rolling on the floor)(nu stiu cum ii zice la aparatu ala ) nu m-a bagat nimeni in seama si in plus nu stiu sa vorbesc