| iseenochanges a întrebat:

A reusit cineva sa scape de burta intr un timp scurt?

Răspuns Câştigător
| DuzzyDrey a răspuns:

Da, eu nu am burta dar am ajutat multi prieteni:P, In primul rand sa scazii aportul de carbohidratii din alimentatia ta( cartofi,orez,paste, cereale, etc) Grasimile
Si baga multe proteine(lapte, oua, carne de pui, carne de curcan, carne de vita etc) si Multe fructe+legume
Apoi antrenamentul: Antrenament Cardio HIIT:
20-30 de min pe zi de 3 ori pe saptamana
de ex:
-Luni
-Miercuri
-Vineri
Sau de ex:
-Marti
-Miercuri
-Joi
important e sa ai si zile de pauza
Ce este antrenament cardio hiit? pai inseamna: ALERGARE
in alea 20-30 de min trebuie:
-Incalzirea(5-10Min care nu fac parte din cele 20-30 de min)
-Alergare usoara 4 Min/1tura- pauza 1 min, a2a tura 4 min=10 min duse apoi
-Alergare pe distante scurte(20-40 M) cu toata viteze: in jur de 3 ture/a cate 4-5 serii adica:( 3 ture una dupa alta sprint 20-40 M apoi pauza 2 min si repetii asta de 3-4 ori)
- o alergare de sfarsit cu timpul ramas sau putin mai mult:D
http://hunkbody.ro/arde-grasimea-cu-antrenamentul-hiit-exemplu-inclus/
http://www.steroizi.ro/articole/cardio_pentru_a_slabi_eficient.php

Si o sa slabestu. oricum Bafta amigo;)

2 răspunsuri:
| BooBooThedpHu a răspuns:

Da,eu una..am renuntat sa mananc pentru a slabi, pana am murit. sper ca te-am ajutat. Funda?

Răspuns utilizator avertizat