| anonim_4396 a întrebat:

Abdomenele, flotările şi genoflexiunile intră la categoria fitness uşor sau intens?

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Intrebare tampita, raspunsuri si mai tampite.
intensitatea cu care faci un exercitiu tine de tine. instensitatea nu este o categorie de exercitii, este o metoda de a le executa. daca fac abdomene multe, repede, intr-un mod alarmant se intensifica bataile inimii = fitness intens. daca le fac incet, calm, iau timp intre ele deci bataile inimii se pastreaza la o limita minima = fitness usor. la fel cu orice alt exercitiu. intensitatea este reglata de bataile inimii. cu cat cresc mai mult, cu atat treci de la fitness usor la intens.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Intens.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Dupa cum a zis Johnny : intrebare TAMPITA, raspunsuri si mai tampite.

| MskDesign a răspuns:

La categorie intensa. Flotarile mai ales, sunt bune si iti va face un tonus muscular foarte frumos. Facute aproape pana la epuizare, pun in miscare si la munca toti muschii din corp.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MskDesign):

Intense o rola, alt copil mic care nu stie ce vorbeste

intens = sa nu poti peste 5 repetari

Da, daca face flotari cu 60 de kg in spate sa nu poata peste 5 repetari, atunci intra la "intens"

| dianaandra1467 a răspuns:

Genoflexiunile cred că intră în categoria ușoară.
Restul în categoria intensă.

| Crissxxx a răspuns:

Antrenament acasa - fara scuze!: http://youtu.be/16oiEHgpJhQ acest antrenament m-a ajutat sa imi ating targetul, am improvizat acasa niste greutati (bidoane cu apa) sper sa fie de ajutor!