| Vernusio a întrebat:

Abdomenele te fac sa pierzi in calorii? La ce ajuta? Cate ar trebui sa facem pe zi?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ajuta la definirea muschilor pentru patratele and stuff.
Pentru a pierde calorii trebuie sa faci exercitii cardio gen alergat, sarituri, inot etc. Gasesti o gama larga pe Youtube.

| RAY a răspuns:

Nu ajuta la nimic singurele excertiti care cresc rata metabolica sunt cele cardio http://documentare-online.blogspot.ro/......ardio.html plus o dieta de 800 de calorii, ca exemplu o punga de pufuleti plus un snitel

| GHoST013 a răspuns:

Da, te ajuta sa pierzi calorii. Cate trebuie sa faci pe zi depinde de multi factori. Greutatea ta, ce vrei sa obtii cu acest exercitiu, etc. Nu este un numar exact.

| Andreea1626 a răspuns:

Exercitiile de tip cardio te ajuta sa pierzi calorii.

| emiliaemilika a răspuns:

Da te fac sa pierzi din calorii. Ajuta la formarea bicepsilor pe abdomen.Eu de exemplu faceam câte 80 (fara cronometru). Tu deja decizii câte vrei sa faci.