| Florentinatinaina a întrebat:

Alergatul te ajuta sa slabesti la picioare? ce parere aveti despre folia de plastic...daca mi-as pune in jurul gambelor... efectul ar fi mai intens?

Răspuns Câştigător
| Goldenboy97 a răspuns:

Alergatul nu te ajuta slabesti doar la picioare ci in general (toate zonele corpului) asta bineinteles cu alimentatie corespunzatoare.
Transpiratia este procesul prin care corpul se raceste cand este prea cald. N-are nicio treaba cu arderea caloriilor.

2 răspunsuri:
| LadyBarbie a răspuns:

Da, eu stiu ca alergatul ajuta la slabit. Folia alimentara te face sa transpiri f tare, deci, da, efectul e mai intens. happy Funda?

| JohnnyBi a răspuns (pentru LadyBarbie):

Si cine ti-a spus tie ca arderea caloriilor e proportionala cu transpiratia? incetati cu mituri pentru copii retardati precum asta. folia aia te deshidrateaza mai repede si atat. consumi mai multa apa pe care corpul o va cere inapoi. atat