| AlexSkillz19 a întrebat:

Am 1,68 si 14 ani, iar tata 1, 73, pana la ce inaltime as putea ajunge?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La ce inaltime vei ajunge nu se poate spune, in orice caz mai poti creste cca 8-10 cm.

| Cortex a răspuns:

Depinde de stilul tau de viata. Daca nu fumezi, nu bei alcool, mananci sanatos, nu faci excese din niciun punct de vedere si faci sport zilnic poti creste si pana la 1.90.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Poti ajunge si la 1.80.
Poti sa practici si un sport care sa te ajute(baschet sau inot)

| FaraNumePls a răspuns:

Omul crește până la 18-20 de ani. Dacă acum ai 1, 68 la 14 ani, poți crește până pe la 1, 80 lejer. Dar fă și sport happy

| Teodor35 a răspuns:

Poti creste si pâna la 180...Mai ales ca ai aproape inaltimea tatalul tau la 14 ani sau sa mai cresti cativa cm.pana la urma urmei nu poti sa stii ce inaltime vei avea... abia pe la 16-17.