| Ioana9991 a întrebat:

Am 13 ani, un metru 70 si 65 de kilograme si as vrea sa slabesc... Sport n-am mai facut de 2 ani iar fructe mananc in fiecare zi. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| RobySz98 a răspuns:

Pai ar trebui sa faci un sport si exercitii acasa, gen:flotari, abdomene, geno, alergari.ar fi bine sa mananci mai putin si mai des.dar ce sport ai facut?

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Sa reincepi sa faci sport.

| Cosmin86 a răspuns:

Sa reduci consumul de fructe, au zahar ( fructoza ) care maresc glicemia si ingrasa ca orice tip de zahar + ca mai si fermenteaza.

Consuma alimente a.i. sa aiba cat mai putine calorii ( carne fiarta sau pe gratar, orez fiert, cartofi copti, cartofi fierti, orez simplu fiert, etc. ), si consuma alimente cat mai neprocesate, evita alimentele ambalate ( si iaurtul ) si fa sport.

Sa bei multa apa si sa ai 4-5 mese mici pe zi, mai bine putin si des, asa corpul asimileaza mult mai bine decat 3 mese principale.

Si evident, sport, fara efort fizic nici nu se pune problema.

| Ioana9991 explică:

Am facut dans sportiv (4 ani)