| NowForYou000 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa ma inscriu la karate, dar nu stiu daca m-ar primi, adica daca ar fi devreme sa ma pot inscrie. Depinde varsta de la sala la sala, adica la o sala te poate primi la orice varsta, dar la atele depinde varsta?
Funda

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

In general acest sport se incepe la varsta ta asa ca faci foarte bine. cu siguranta vei gasi multi copii de varsta ta acolo. este un sport bun daca iti place. cauta mai multe cluburi si ramai acolo unde te simti bine.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In toate orasele mari, in fiecare cartier mai mare vei gasi astfel de cursuri pentru tineri de varsta ta. Bani sa ai!

| ubox7007 a răspuns:

De la orice varsta, mai peste tot

| Dragoslav a răspuns:

Nu exista, cel putin pentru un antrenor cu experienta, o varsta minima pentru a accepta un membru si chiar daca ar fi vreo regula, in mod sigur 14 ani ar fi peste acea limita. eu faceam muay thai si pe langa noi se roteau zilnic vreo 3 copii de aprox 4 ani fiecare, faceau ce faceam si noi. asadar, succes.