| balint20 a întrebat:

Am 16 ani si as vrea un program de sala pentru o saptamana evident pentru a pune masa musculara.

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Luni: piept si biceps
Marti: coapse, gambe si lombari
Miercuri: abdomen
Joi: dorsali, trapez si umeri
Vineri: antebrat si triceps

Faci maxim 12 repetari pe serie cu o greutate care nu iti permite sa sari de a 12-a repetare.La o grupa mica faci cate 9 serii dar sa fie asa:3 serii un tip de exercitiu, 3 alt tip si 3 alt tip.
La o grupa mare faci 12 serii dar le faci asa:4 serii un tip de exercitiu, 4 alt tip si 4 alt tip.

8 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Stai asa.Nu am inteles bine.Tu vrei doar pentru o saptamana? Adica sa faci numai o saptamana sau te referi la un program clasic.

| balint20 explică (pentru cristi1505):

Nu ma refer la un program ce as putea face in fiecare saptamana cu tot, cate seri si repetari.

| cristi1505 a răspuns (pentru balint20):

Luni: piept si biceps
Marti: coapse, gambe si lombari
Miercuri: abdomen
Joi: dorsali, trapez si umeri
Vineri: antebrat si triceps

Faci maxim 12 repetari pe serie cu o greutate care nu iti permite sa sari de a 12-a repetare.La o grupa mica faci cate 9 serii dar sa fie asa:3 serii un tip de exercitiu, 3 alt tip si 3 alt tip.
La o grupa mare faci 12 serii dar le faci asa:4 serii un tip de exercitiu, 4 alt tip si 4 alt tip.

| Apocaliptic a răspuns:

Sa incerci sa faci in fiecare zi diferite tipuri de muschi.
Azi piept. Maine abdomen. Poimaine picioare etc.
Sau poti sa faci intr-o zi toate tipurile de muschi(daca poti) si 2 zile stai acasa.
Dupa un antrenament lung si intens, 48 de ore libere.

| cristi1505 a răspuns (pentru Apocaliptic):

laughing))...daca lucreaza toate grupele de muschi va creste mult mai lent.Ala e deja supraantrenament deci=>timp de refacere prea putin si crestere mai lenta.

| Apocaliptic a răspuns (pentru cristi1505):

Am zis daca poate...
Eu asa am facut si acum NU regret catusi de putin.

| cristi1505 a răspuns (pentru Apocaliptic):

Pai nu e bine sa faca asa! Ce nu ai inteles?

| Apocaliptic a răspuns (pentru cristi1505):

Ba e bine!
Eu sunt dovada vie!
Dar mai bine e cum ai zis tu!
Bucuros?

| cristi1505 a răspuns (pentru Apocaliptic):

Fii atent! Tu habar nu ai ce vorbesti asa ca mai intereseaza-te! Hai sa incheiem subiectul.