| CuriosEL a întrebat:

Am 17 ani 58 de kg si 1.70 - 1.70 si cv inlatime vreau sa ma apuc de sala, dupa cat timp de sala si cat timp sa iau si proteine?

2 răspunsuri:
| Betty2005 a răspuns:

Ie indiferent depinde doar de cate kg vrei sa scapi. Trebuie sa faci sport in fiecare zi vreo 30 min iar proteine trebuie cel putin la cina sau la gratare tinand cont ca proteinele sunt defact carne

| Cosmin86 a răspuns (pentru Betty2005):

Proteine mai inseamna si : branza, oua, migdale, nuci, fasole, mazare, linte, naut.

In niciun caz doar carne. Branza spre exemplu are mai multe proteine decat carnea.

Si de ce sa "scape de kg", poate vrea sa CREASCA in greutate ( masa musculara, evident ).