| andrei2012 a întrebat:

Am aproape 16 ani si fac fotbal. vreau sa am si eu niste patratele cat mai frumoase. burta nu am, gras nu sunt ( fac fotbal de cel putin 6-7 luni)

deci cum imi recomandati sa fac si eu un abdomen cat mai frumos?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Multe abdomene si flotari.
Ai aici o multime de feluri de flotari pentru "a nu te plictisii" si a-ti pune abdomenul la incercari tot mai complexe:
http://www.youtube.com/watch?v=fSZ6oEquwTI
Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adry05):

Doar cu abdomene o sa lucrezi partea superioara a abdomenului, partea inferioara nu o lucrezi, nu vrei sa fie simetric?

| andrei2012 explică (pentru Adry05):

De cate ori pe zi/saptamana sa fac exercitii din astea?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

A, am uitat sa precizez de optiunea cu sala.

| DamiPapucii a răspuns:

Multe exerciti flotari, abdomene sau cel mai usor mod de a merge la sala.Sau incerca tu sa ridici creutati mari care le ai pe acasa.
Funda

| amos5000 a răspuns:

La varsta ta e bine sa te duci la sala.

| Serginhooo12 a răspuns:

Foarte simplu :faci exercitul asta 1-2 ori pe zi si in maxim 2 luni vei avea patratele http://youtu.be/W-9L0J_9qag crede-ma. funda?

| SySt3m3 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa faci in fiecare zi cate abdomene poti si apoi o tura de fugit de 1 km si sera o baie calduta ca sa nu faci febra musculara asa mare.

| andrei2012 explică (pentru SySt3m3):

De alergat alerg si mai mult la fotbal happy am 4 antrenamente si meci in fiecare saptamana

| SySt3m3 a răspuns (pentru andrei2012):

Uite eu am zis 1km numai asa daca vrei fa si mai multi dar nu asa multi deoarece de la abdomene o sa-ti fie obosit abdomenul

| andrei2012 explică:

Nu vreau acum la sala si nici nu prea pot. In 2 luni daca fac zilnic exercitii si nu mananc multe grasimi/fast food si alte de astea credeti ca pot sa imi fac putin macar?

| Cosmin86 a răspuns (pentru andrei2012):

Daca faci zilnic faci o prostie, muschii se dezvolta in perioada de odihna, in cele 48 de ore necesare dupa un antrenament. Daca faci zilnic te supra-antrenezi => progrese foarte lente si mediocre

| credmma a răspuns:

Unge-te cu vreo crema (avon, untura, ulei, orice iti scoate in evidenta FIBRA) si (banuiesc ca daca vrei abdomen si esti si la varsta asta...ai un tel. cu camera) fimeaza-te si intre timp PUR SI SIMPLU onduleaza-ti corpul dupa cum simti, indoaie-te, apleaca-te, sforteaza-te in diferite pozitii...si raspunsul il vei primi chiar in
secunda 2 din clipa in care vizaulizei filmarea.Ideea e sa insisti asupra a ceea ce vezi cand privesti filmarea si sa nu te iei dupa toate teleshoppingurile de pe antena 1 sau mai stiu eu ce post la 3 diminieata. NU E GREU SA FACI ABDOMEN, E GREU SA NU IL ARATI

| Marcu_Emil_1992 a răspuns:

Pune mana citeste si invata lasa patratelele!

| andrei2012 explică (pentru Marcu_Emil_1992):

1. nu e treaba ta
2. am invatat dejawinking am luat note mari la examene acum e vacanta