| RobertG101 a întrebat:

Am câteva întrebări la această rubrică:
1. Am o problemă cu pectoralii, sunt puțin cam mari, am făcut exerciții la sală și tot nu mi s-au micșorat, ce pot să fac?
2. Săptămâna viitoare voi merge din nou la sală după o pauza de câteva luni, am 74 de kg (24 de ani, 176 cm înălțime) și mai am de dat jos câteva kilograme ca după să pun ceva masă musculară (nu vreau să fiu masiv, mai mult fit și slim). Gainer-ele sunt bune la ceva?

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca ai facut exercitii la sala nu au cum sa ti se micsoreze pectoralii (care sunt niste muschi) ci cel mult sa ti se mareasca. Cred ca tu te referi de fapt la sani, aia sunt depuneri de grasime si uneori poate exista si tesut mamar.
La inaltimea ta 74 kg este perfect normal, nu esti nici macar supraponderal.
Daca mai slabesti un pic si mai pui un pic de masa musculara posibil sa fie mai putin vizibili sanii desi daca ai depunerea grasimii pe tipar feminin e posibil sa nu scapi de ei complet.