| PenGMarius a întrebat:

Am facut sala un an de zile, neintrerupt, 3 zile pe saptamana, iar in trecut, cu pauze, cam tot un an.Sunt ok,insa pana sa ma apuc,aveam putina burta si doresc sa tin o dieta. Ce trebuie sa fac sau cate proteine va trebui sa consum pentru a nu-mi pierde masa musculara? Nu voi mai avea timp de exercitii fizice, doar dieta

4 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

Fără exerciții vei pierde masa musculară.

| Lrs2015 a răspuns:

Lasa proteinele si fa exercitiu fizic cat slabesti! Altfel va arata rau!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lrs2015):

Cum adica "lasa proteinele"? Fara suficiente proteine o sa piarda multa masa musculara, odata cu grasimea!

Răspuns utilizator avertizat