| JeZeNNN a întrebat:

Am febra musculara la biceps este vreo problema daca continui sa trag?!

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Bune sfaturi...trage cu febra si o sa cresti in masa musculara cand o sa am eu par in talpa. muschii cresc in zilele de pauza si cand dormi. daca ai febra inseamna ca fibra musculara este afectata si in proces de regenerare. fortand-o ca un prost nu vei accelera procesul de regenerare. fa miscare, strething, dar nu brutaliza grupa aia ca ramai mic si firav.

| Blamely a răspuns:

Nu, dimpotrivă, îți va trece mai repede.

| AlexL28 a răspuns:

Nu, deloc, asa o sa-ti treaca mai repede

| JeZeNNN explică (pentru AlexL28):

Am citit pe un site si scria ca trece in 3-7 zile.Si ca nu trebuie depus efort de asta am intrebat.

| AlexL28 a răspuns (pentru JeZeNNN):

E bine sa faci miscare cu acea parte a corpului ca sa treaca mai repede, de exemplu daca faci la picioare mai ales e bine sa alergi ca sa treaca mai repede

| JeZeNNN explică (pentru AlexL28):

Da` la picioare dar la biceps?big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexL28):

Alt sfat tampit... muschii cresc in perioada de odihna, daca trage iar bicepsul CAND NAIBA mai creste?

Toti copiii firavi dau sfaturi de sala. apuca-te de sah

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Normal ar fi sa faci o pauza.Tragi astazi la bicepsi si mai tragi peste 1/2 zile.Ca in acest timp muschii sa aiba timp sa se "mareasca".

| Viorel_Andrei_1980 a răspuns:

Daca depui efort ai sanse sa faci ruptura, deci mai bine faci repaus pana iti trece
Fac fotbal si asa am zis si eu ca nu patesc nimic(aveam febra musculara la ambele picioare, am continuat antrenamentul iar dupa ce l-am terminat am dat 2 suturi si a inceput sa ma doara...