| imMrsD a întrebat:

Am inceput de luni sa merg la sala si am nevoie de un program de antrenament potrivit. Vreau sa pierd grasimea, dar nu vreau sa pun multa masa musculara, deoarece si asa am picioare groase si le-as vrea mai subtiri daca se poate. Nu stiti unde pot gasi asa ceva sau pe ce site pot primi ajutor cat mai rapid in legatura cu asta? Multumesc!

4 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Ar trebui sa apelezi la un instructor, sala pe care o frecventezi nu are un instructor specializat?
Un program de antrenament bun pentru ceea ce vrei tu ar putea fi cel de mai jos.
http://www.getfit.ro/......domen.html

| dudutm a răspuns:

Depinde de cate ori poti merge pe saptamana.
De exemplu :
Luni: Piept+abdomene
Marti:Spate+Umeri
Miercuritongueauza
Joitongueicioare+abdomene
Vineri:Biceps+Triceps
Sambata si duminica pauza.
Daca vrei sa pierzi grasime la greutati sa faci cu greutate mai mica, dar sa faci vreo 10-12 repetari ca ai zis ca nu vrei masa musculara.
Ca sa scapi de grasime fa mult cardio...jogging de exemplu.
Mai poti cauta alte programe pe forumuri de specialitate, da-i un search pe google si gasesti.
Programe sunt foarte multe, fiecare zice ca programu lui ii cel mai bun. Eu de exemplu merg de 6 ori pe saptamna la sala si fac o singura grupa de muschi pe zi.

| pushtius1 a răspuns:

Buna,

eu am avut o dieta care continea totodata si exercitii care m-au ajutat foarte mult sa imi aranjez corpul, dieta a fost luata de pe http://slabeste.n2.ro si nu uita ca decat cu o dieta nu o sa slabesti si la fel si pentru sport, ele trebuiesc combinate!

| imMrsD explică:

Am uitat sa spun. Am 1.76 si 60 de kg.