| GrigMatei a întrebat:

Am mari probleme cu pectoralii superiori... ce ma sfatuiti sa fac?

20 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mereu incepe cu impins inclinat cu bara ( cu atingerea pieptului la fiecare repetare ), apoi impins cu gantere ( tot inclinat ), apoi impins cu bara orizontal si poti incheia cu un ex. de izolare.

3 serii din fiecare

| GrigMatei explică (pentru Cosmin86):

Mersi pentru sfat, asa am facut si a intrat calumea. Am o intrebare si ti-o pun aici ca pe privat am vazut ca raspunzi mai greu, Wheyul asta trebuie sa-l iau cu dextroza ceva sau fara nimic? Am un prieten care ia si el isi face shake-ul cu banane. Deci cum e mai bine, ca niciodata n-am inteles cum trebuie sa-l iau.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GrigMatei):

Merg si banane, dar nu in shake sa iasa un mare terci, le mananci NORMAL si dupa ce le mananci bei shake-ul la 5-10 minute dupa

dextroza = carbohidrati simpli, care se mai gasesc in fructe, miere, etc. ( google it )

Dupa antrenament ai nevoie si de carbo simpli, ca altfel proteina o sa fie descompusa pentru energie ( adica irosita ) in loc sa fie folosita pentru masa musculara

| hibrid112 a răspuns:

Ce intelegi tu prin mari probleme? Mai explicit

| GrigMatei explică (pentru hibrid112):

Adica nu e umpluta partea de sus la clavicula acolo.Si se vede urat rau

| hibrid112 a răspuns (pentru GrigMatei):

Poate fi pentru ca nu ai lucrat cum trebuie pieptu sau ai neglijat antrenamentu trapezului si a umerilor.Acum nu stiu poate tu vrei mai mult fiecare corp e diferithappy. Incearca sa executi exerciti pentru parte superioara si fale cu atentie >Bafta!

| GrigMatei explică (pentru hibrid112):

Cred ca o vreme voi face doar exercitii pentru partea superioara. Mersi

| hibrid112 a răspuns (pentru GrigMatei):

Nu ai pentru ce.SI eu am ceva asemanator cu abdomenu inferiorlaughing

| JansonLupu a răspuns:

Citi ani ai?

| GrigMatei explică (pentru JansonLupu):

| JansonLupu a răspuns (pentru GrigMatei):

Te ocupi cu sportul?

| GrigMatei explică (pentru JansonLupu):

Fac sala de un an jumate

| JansonLupu a răspuns (pentru GrigMatei):

Pai poate sa fie din citeva motive 1) te maturizezi big grin 2) iti cresc muschii (pentru a se dezvolta mi rapid trebuie sa maninci carne dietica, lactate, fructe, legume) 3) faci efort prea mare si de aia dar cel mai posibil poate fi 2) bafta sper ca ti-am fost de ajutor

| hibrid112 a răspuns (pentru JansonLupu):

Pe bune masturbarea?laughing nu are nimic de aface... poate alcoolul tutunul dar masturbarea nu are treba

| JansonLupu a răspuns (pentru hibrid112):

Citi ani ai ba cine a zis ceva de masturbare / big grin? probabil la asta doar si te gindesti ia citeste mai bine.

| hibrid112 a răspuns (pentru JansonLupu):

Scuzele melelaughing am citit greistlaughing

| GrigMatei explică (pentru hibrid112):

Asa citisem si eu prima oara laughing))))))

| JansonLupu a răspuns (pentru GrigMatei):

big grin cred ca doar la asta si va ginditi laughing)))

| VoicuRaduBB a răspuns:

Poate il lucrezi prea mult sau prea putin. Fa inclinat de 2 ori pe saptamana sau doar o data, dar sa ai pauza intre antrenamente de 3-4 zile. La un antrenament fa inclinat cu bara 4-6 serii ( dupa ce ai terminat exercitiul pe plan drept) Si la al doilea antrenament lucreaza doar cu gantere.