| GabrielB18 a întrebat:

Am o mica nelamurire in legatura cu sala, daca cineva ma poate lamuri.

Cand antrenez bratele, eu fac in jur de 3 exercitii de biceps, 3 de triceps, si fac asa : unu ex de biceps, dupa aia stau 40-50 sec fac un ex de triceps si tot asa.

Cum este mai bine?
Sa fac de ex la inceput toate ex de biceps sa termin cu biceps, si dupa aia sa incep cu toate la triceps.
Sau cu metoda de sus una si una

2 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

E buna metoda de sus, se numeste antrenament in superset. Poti sa mergi linistit pe ea.
http://www.despreculturism.ro/nu-ai-timp-lucreaza-in-superset.html

| andreiiiukuuu a răspuns:

Fale pe rand. faci intai triceps ca este grupa mai mare ca bicepsul si apoi iei pauza 3-4 minute si te apuci de biceps.