| XxXJoK3rXxX a întrebat:

Am o problema cu domn profesor de sport. noi la scoala facem "gimnastica" la saltea trebuie sa stai in cap in maine etc.nu pot sa fac.noi trebuie sa dam proba de control si ne pune 2 daca nu facem. ce sa fac.

2 răspunsuri:
| cristinapasager a răspuns:

Cere-i sa te lase sa dai o proba alternativa pe care poti sa o faci. Nu spune "nu pot", demonstreaza-i profesorului ca te intereseaza ora lui si atunci poate va fi mai ingaduitor. De asemenea il poti ruga sa te ajute sa inveti statul in maini/cap. Ar fi interesant sa vorbesti si cu parintii, sa le explici situatia si eventual sa discute ei cu profesorul o metoda alternativa de notare.

| Loov3G3oXiana a răspuns:

Si la noi e aceeasi situatie, eu mi-am "sclintit" gatul, daca pot spune asa... fa-ti scutire medicala pe tot semestrul tongue