| StefaniaOlaru a întrebat:

Rog seriozitate;(. Sunt mai durdulie, ceea ce face sa imi fie frica si rusine de colegi care vor rade de mine daca voi gresi la rostogolire (gimnastica) iar la ora de sport va trebuie sa dam proba. Asta inseamna maine, prima ora. Va rog niste sfaturi; inapoi ma pot rostogoli corect, insa in fata fac o rostogolire in lateral. Ce sfaturi imi puteti oferi, ca maine sa pot lua o nota maricica la proba de control (ex. Pozitia mainilor, a picioarelor, etc?)
PS. Nu m.am mai rostogolit niciodata, motivul fiind ca de obicei frica
fundita+vot
mersi anticipatsadlove struck

Răspuns Câştigător
| Vickyy a răspuns:

Pozitia corpului: ghemuit, mainile sa fie in dreptul picioarelor.Cand te rostogolesti,trebuie sa impingi cu toata puterea cu ambele picioare, ca sa te duci drept. Exerseaza putin acasa, ca sa iti intri cat de cat in ritm.Si daca se intampla sa o iei usor intr-o parte nu pune la suflet daca colegii rad de tine. Sunt niste fraieri, ar trebui sa te inteleaga si sa te ajute...Dar asa sunt oamenii, n-ai ce sa le faci.

7 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

Nu-i nici o problema,eu am avut o colega care era mai grasuta,dar nu-i pasa deloc ce zic ceilalti,avea prieteni,era foate sociabila,n-ai dc sa te rusinezi,si noi am facut rostogoliri si gimnastica azi, ne-am ras unii de altii si gata am luat nota, nu suntem gimnasti laughing

| Luissa123 a răspuns:

Incearca sa asezi miinile exact in fata capului putin departate intre ele si nu o mana mai sus si una mai jos dar aproximativ in aceiasi linie.P.S. si inca un sfat nu-ti fie teama. teama nu face decat sa inrautateasca situatia fii sigura ca colegii tai nu vor rade (nimeni nu e perfect) bafta pentru mâine! happy :*

| dubstep97 a răspuns:

Pentru a te rostogoli in fata ai nevoie de niste scripeti. Cum au deplasat egiptenii mari blocuri de piatra cred ca pot si cu tine.

| tarebossu a răspuns (pentru dubstep97):

Gold medal to this guy!

| dubstep97 a răspuns (pentru tarebossu):

Un om cu umorwinking

| KinderPenguin a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu! Am dat chiar vineri proba la gimnastica si am fost surprinsa cand am putut sa ma rostogolesc fara dificultati! Poti exersa acasa pana iti iese corect! Daca poti sa te rostogolesti inapoi, trebuie sa reusesti sa te rostogolesti si inainte! Mie mi se pare mult mai usoara rostogolirea inainte...
Oricum ideea e sa exersezi ...Si daca ceilalti rad de tine, iginora-i! Ei nu sunt deloc mai grozavi! Si eu cand am dat proba auzeam numai rasete in spatele meu, iar apoi imi tot intrebam prietenele cu ce greseam de radeau toti de mine! Dar nu era nimic in neregula, doar ca unora le place sa-i intimideze pe ceilalti!

| StefaniaOlaru explică:

S**k my di*k!
Mother fuc**r-
lusersmug;>
f*ck you bi*ch!;>-Dubstep97

PS: multumesc pentru. celelalte raspunsurilove struck:*