| comet a întrebat:

Maine vreau sa plec de la ora de sport pentru ca dam o proba si ne pune sa facem multe chestii. Eu am inceput sa fac atletism si am febra musculara acum si nici sa ma aplec nu pot. Ce sa ii spun dirigintei sa ma invoiasca maine. Ceva gen ca trebuie sa merg sa imi fac analizele laughing Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Cea mai buna minciuna e....adevarul.Vorbeste cu diriginta sa discute ci profesorul de sport.Ii explici frumos situatia. Eventual dai proba data viitoare.Se pun note la asta, nu-i asa?

| comet explică (pentru Fatamuntilor):

Da happy Am rezolvat pana la urma laughing

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu ai antecedente de mincinos, cea mai buna solutie este adevarul --- o rogi sa-ti sugereze un mod de rezolvare a situatiei de incapacitate fizica in care te aflii vis a vis de proba sportiva.

| ÎngerCretin a răspuns:

Poti scapa de febra muscularahee hee. Fa exercitii cum faci la ed. fizica. Nu te forta prea mult ca mai rau faci! Inainte sa te duci la proba, ia o lingurita mica de zahar si las-o in gura pana se topeste. Este un secret pe care multi atleti il folosesc.

| AliGab a răspuns:

Adevarul si numai adevarul. Te va intelege mult mai bine (desi ai initial impresia ca nu) decat daca spui o minciuna, indiferent cat de vinovata ar fi aceasta.
Hai sa iti spun o patanie in legatura cu ceea ce ti-am spus mai sus. Cineva si-a strambat aripa dreapta destul de rau intr-un stalp in parcare. Fiind la inceput nu a stiut ca trebuie sa se duca urmatoate zi la politie (in termen de 24 de ore) asa ca s-a dus dupa 48 de ore. Inainte sa se duca sa declare incidentul a aflat ce trebuia sa faca. Avea doua variante: ori spunea adevarul si lua amenda (pentru ca nu s-a prezentat in primele 24 de ore), ori mintea ca incidentul a avut loc cu o zi mai tarziu (iar cei de la politie isi dau seama imediat daca minti sau nu) asa ca a ales sa spuna adevarul si a fost iertat si de amenda happy.