| killeru22 a întrebat:

Am observat ca am ceva linii rosii pe abdomen in zona buricului si liniile alea sunt mai "joase" sa spun asa. Inseamna ca mi se formeaza patratele?

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Se numesc vergeturi.

| alexro93 a răspuns:

Triunghiurilaughing) pentru patratele trebuie sa muncesti nu se obtin dormind

| Wehes a răspuns:

Sunt orice dar in niciun caz patratele.

| sayWhaaat a răspuns:

Inseamna ca ti se formeaza vergeturi, du-te si cumpara de la farmacie o crema contra vergeturilor pentru a le mai ameliora, in momentul cand se inalbesc asa raman pe viata.
Eu am pe spate si nu am urmat tratament imediat, desi nu sunt vizibile decat cand te apropii, sunt prezente pe 50% din spate.
Sper sa nu ma insel, dar cauta pe net poze cu vergeturi si vezi daca seamana pentru a fi sigur.
Bafta!

| killeru22 explică (pentru sayWhaaat):

Nu seamana deloc sunt mai "subtiri" si, sunt asa de rosii si e doar o "linie"

| sayWhaaat a răspuns (pentru killeru22):

In intrebare ai spus "ceva linii " nu doar una singura. Nu stiu ce pot fi, dar patratelele nu se fac asa.

Răspuns utilizator avertizat
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Nu. nu ti se formeaza patratele.ai grasime pe abdomen, si daca stai prea mult pe scaun sau asa ceva, ti se formeaza liniile alea big grin

| Maria0916 a răspuns:

Nu sunt vergeturi, este pentru. ca atunci cand stai jos abdomenul ti se strange(aduna)in mai multe straturi, 2 maxim 3.si te iriti.In nici un caz nu faci patratelelaughing)))))))))))

| Ignorama a răspuns:

Da tii se fac patratele