| mTw a întrebat:

Salut.
Am pe abdomen 2 linii rosii una sub alta, le am de ceva timp, dar niciodata n am inteles de ce
Aveti vreo idee?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-s vergeturi?

| Daniel2836 a răspuns:

Salut mTw,
Dacă ești cumva mai plinuț (ca mine laughing) acele linii se formează de la stândul în fund, cu ajutorul forței de frecare între masa musculară și cea crepsuculară cu grăsim, apar cele dungi (linii) roși.
Dacă ești mai slab, acele apar de la maieu, tricou, plover ș.a.m.d.
Sper că te-am ajutat!
Mulțumesc,

| mTw explică (pentru Daniel2836):

Tocmai ca nu sunt plinut, am primele 2 patratele iar sub ele sunt acele 2 linii, si nu sunt nici de la haine, parerea mea

| Marius_Florin_1994_fVLz a răspuns:

De la statul aplecat in față sau când stai jos, colăceii de pe abdomen se suprapun si așa apar liniuțele roșii.