| cipci a întrebat:

imi puteti spune ce sa fac ca sa am abdomen cu patratele si sa ma inalt eu practic inotul si fotbalul dar nu se vede nimic...am doar un piept drept iar in zona buricului daca ma incordez mi se face un fel de placa dar nu patratele....practic fotbalul de 3 ani si inot de 2 luni...ce exercitii imi sugerati dar sa fie cat de usoare...mentionez ca am 12 ani. FUNDA + VOT CELUI MAI BUN! SCZ CATECORIA

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine daca nu vrei sau poti sa faci sala uitate pe net la cand-cate abdomene sa faci pe saptamana. cel mai important e sa nu faci ca apucatu zilnic, cum iti zic si aia la sala, masa musculara se pune pe tine in cele 48 de ore de dupa exerciti nu cand le faci, cand muschiul se relaxa atunci se pune masa musculara. uitate pe net si vezi, alegi ce ti se pare tie mai bun.

| NoSmile a răspuns:

Esti inca destul de mic, nu te grabi! E timp pentru toatehappy
Forbalul nu ajuta la patratele, trebuie sa mergi la sala sau sa faci exercitii acasa!
Cauta pe net si apuca-te de treaba!

| kim33 a răspuns:

La 12 ani vrei patratele big grin big grin big grin

| lacra1998 a răspuns:

Abdomene multeee cel putin 30 pe zi big grin

| Salahadin73 a răspuns (pentru lacra1998):

laughing laughing laughing ar fi mai bine peste 1-2 sute

| Cosmin86 a răspuns (pentru Salahadin73):

Ar fi mai bine aproape deloc, patratelele NU se fac cu abdomene

| Pr3d4T0ruL a răspuns:

Fa abdomene in fiecare zi si practica un sport mai dur.M-a refer la sporturile de contact.Ex:MMA, Box, K-1 etc.