| sopranaCadaverica a întrebat:

Am parcurs 6 km mergand in 60 de minute. E alert ori nu?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai făcut salt prin aer, se numește alergare. Dacă ai avut tot timpul un picior jos se numește marș. Cu 6 km pe oră se numește mers rapid. Rapid, deci alert.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Destul de alert. 10 minute per km.

| Frank51 a răspuns:

Nu e tocmai alert, e putin grabit. Viteza medie de mers este 5km/h.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe bune? 8 km ii parcurg în 45 minute. Pe jos, nu pe bicicletă.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca fugi, te cred.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Asta daca poate ti-ai propus ori esti mai slabut sau antrenat decat mine. Desi nu cred.hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu am fugit, dar am pas mare și nu stau să privesc la cer când merg pe jos. Am antrenament la mers pe jos.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, te stiu pe tine, nu erai tu ala care in 2 ore erai la Berlin? Parca tu esti laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Da, am băgat codul de viteză.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am pasul mare, dar peste 10 km/h MERS e exagerare de la o posta. "Although walking speeds can vary greatly depending on many factors such as height, weight, age, terrain, surface, load, culture, effort, and fitness, the average human walking speed at crosswalks is about 5.0 kilometres per hour (km/h), or about 1.4 meters per second (m/s), or about 3.1 miles per hour (mph). Specific studies have found pedestrian walking speeds at crosswalks ranging from 4.51 kilometres per hour (2.80 mph) to 4.75 kilometres per hour (2.95 mph) for older individuals and from 5.32 kilometres per hour (3.31 mph) to 5.43 kilometres per hour (3.37 mph) for younger individuals;[2][3] a brisk walking speed can be around 6.5 kilometres per hour (4.0 mph).[4] In Japan, the standard measure for walking distance is 80 meters for 1 minute of walking time or 4.8km/h. Champion racewalkers can average more than 14 kilometres per hour (8.7 mph) over a distance of 20 kilometres (12 mi)."

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Dacă oferi niste cifre nu inseamna ca astea.s bătute în cuie. Din aproape 8 miliarde, cati suntem pe pământ NU mai exista un alt organism identic cu al tău. Suntem diferiti. Omul are toate șansele să parcurgă acei km in acel timp, la fel de bine cum are toate șansele să exagereze
.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Am mers din Brașov în Ghimbav pe jos, 8 km în total, 45 minute cronometrat. Drum drept, marginea drumului DN1. Din Brasov pana în Codlea, în total 12 km am parcurs pe jos într-o ora și 12 minute. Tu cred ca ai pas de chinezoaică.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Tu intelegi notiunea de MEDIE? Daca in urma masurarii vitezei de mers a niste mii de oameni, majoritatea covirsitoare au mers intre 4 si 5.5, sa zicem, tu vii si imi zici ca mergi cu 11 pe ora? Hai sa fim seriosi!

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mii! Până la miliarde e cale lunga. Tu faci ce face Bolt? E si el om, nu? La fel cum Hall poate ridica 500kg, e si el om? este. happy Dacă ma apuc sa fac un studiu pe 1.000.000 de oameni, sa vad cati din ei pot ridica 500kg, iar răspunsul va fi 0. Inseamna ca nimeni nu poate? rolling on the floor). Deschide ochii bine. Suntem diferiti. Repet; din 8 miliarde NU mai exista unul ca tine sau ca mine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Da breh, dar sa nu exageram. Ai cumva 2.2 metri si pasul de 1.5? Poate asa... altfel peste 6 km/h numai mers normal nu e ala. Chiar si rapid.

| alex495 a răspuns:

Da. Mersul normal e de 3 4 km pe ora. Tu ai mers cu 6. E mers alert. Dupa 7 este alergare

| Patronu1 a răspuns:

Un kilometru pe minut eu zic ca e destul de bine