| Brehuescu_Horia_1977 a întrebat:

Are ceva daca pe durata dietei de masa musculara mai mananc din cand in cand ceafa de porc pe gratar?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Dacă vrei să pui masă musculară pe tine e chiar indicată. dacă vrei să slăbești e ok ocazional cât timp te ții de dietă în rest

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Masă musculară nu creste daca nu facem culturism

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Știu, eu vorbeam strict de dietă că omu asta a întrebat

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Daca ti dieta cum sa pui aloooooooo asa ceva e sf

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Se subintelege ca daca vrea dieta de masa musculara, omul se duce si la sala.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Man trebuie sa fie cumva pe plus sa puna ceva

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Da, trebuie, i-am zis eu ca nu? I-am zis doar sa nu isi ia grasimile din carne (exceptie din pesti).
Si ca sa stii, el ar putea sa puna masa musculara si in deficit caloric.

| Brehuescu_Horia_1977 explică (pentru RAY):

E de la sine inteles ca fac sala!

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

... Prin dietă mă refeream strict la ce trebuie să mănânce nu la dietă de tip restricție de la mâncare

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Eu sunt avocatul diavolului sa nu va suparati https://www.16personalities.com/ro/personalitate-entp

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce e aia dieta de masa musculara?

| RAY a răspuns:

| Brehuescu_Horia_1977 in concluzie in dieta nu punem NIMIC nici grasime, nici masa musculara ok

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba doctorul nu stim.Dar daca ti o dietă degeaba o ti daca faci abateri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

E dieta pentru masa musculara, pe scurt trebuie sa mananci MULT.

Da, ceafa de porc poti sa bagi ZILNIC.

| aXy99 a răspuns:

Iti recomand carnea slaba in grasimi (sau macar peste bogat in grasimi, dar nu porc), ia-ti grasimile din alte alimente: ulei de masline, nuci, seminte, arahide, peste, branza, lapte etc. Nu cred ca vrei sa ai probleme cu LDL-ul, mai ales ca, dupa cum probabil stii, un efect advers al steroizilor este cresterea colesterolului.

| Brehuescu_Horia_1977 explică (pentru aXy99):

Multumesc pentru raspunsul bun!

| HadesSs a răspuns:

Cand vrei sa pui maa trebuie sa mananci multe calorii, asa ca nu conteaza chiar asa mult din ce sursa iti iei proteina.

| aXy99 a răspuns (pentru HadesSs):

Ia-ti proteine din surse cu biodisponibilitate mica si ai sa vezi ca nu vei creste.