| AmazingONEx a întrebat:

Are rost sa iau unele suplimente, pentru ineput ca sa accentuez cresterea in masa musculara?
Si apoi daca nu as mai lua suplimentele ar aparea unele efecte negative?
VA ROG SA FITI SERIOSI

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Mai intai trebuie sa te asiguri ca ai o alimentatie sanatoasa.
Inainte sa iei orice supliment trebuie sa te consulti cu un nutritionist sau sa te documentezi putin pe internet ce inseamna aceste suplimente, ce contin, cum se iau si pentru ce se iau.
Poti sa te consulti si cu antrenorul tau.
Nu exista efecte negative, depinde si daca ai o alergie sau ceva anume. Deaia e bine sa te duci la un nutritionist.
Daca iei suplimente si dupa nu o sa mai iei, nu o sa apara niciun efect negativ. Eu asa am facut si uite ca inca traiesc si am acelasi corp laughing
Unii spun ca se lasa muschii sau chestii de genul, total fals. Daca faci injectii si pui steroizi, atunci apar complicatii.
Daca faci totul prin alimentatie si sport, singura complicatie care poate sa apara este ca vei duce o viata sanatoasa happy
Succes!

| AmazingONEx explică (pentru Evolution):

Iti multumesc enorm pentru raspunsul tau!
da, pot spune ca duc o alimentatie sanatoasa, deoarece cam de catva saptamani(2-3)am inceput sa mananc mai mult sa sa nu mai beau sucuri(de fapt beau, dar beau ceaiueri, cum ar fi Nestea sau Fuzetea) si fara dulciuri multe(manc putina ciocolata in fiecare zi, dar putina, maxim 100 de grame cred ca manc)
tu ce spui, este ok alimentatu mea?

| aXy99 a răspuns (pentru AmazingONEx):

Ne-ai spus doar ce NU mananci, nu si ce mananci laughing
Atata timp cat nu consumi alimente procesate, sucuri, fast-food-uri, alimente prajite in ulei esti ok.