| shoriceludebiblioteca a întrebat:

As dori si eu o dieta pentru masa musculara dar nu tot felul de mancaruri ciudate cum ar fi piept de pui muschi file.Cu alimente obisnuite.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns:

Pai astea sunt alimente obisnuite, doar ca atunci cand vrei muschi le consumi in catitate mai mare decat un om normal, evident.

Ce inseamna la tine "alimente obisnuite"? Ce poate fi mai "obisnuit" decat un piept de pui, un muschi file, un peste, muschi de vita, etc? Astea se gasesc in toate magazinele de carne, in supermarket, cora, carrefour, mega image, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru shoriceludebiblioteca):

Pai ok, mananci supa, si cu ce te ajuta? Te ajuta sa nu-ti mai fie foame, dar... atat.

Ti-a spus denis de ce ai nevoie, si ordinea prioritatii, intra pe culturism.ro sau orice alt site in domeniu, sa vezi ca tot aia o sa citesti.

Asta e un sport scump, o sa progresezi si cu ce vrei tu, dar mult mai slab si muschi seriosi nu o sa pui niciodata cu supe.

Dar la voi in casa nu se fac fripturi? Nu se mananca branza, oua, lapte? Orez, cartofi, paste?

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru shoriceludebiblioteca):

Iti stabilesti bugetul si ti-l dozezi. Suplimente iti permiti? De genul o proteina din zer? Sa-ti faci 1-2 shake-uri pe zi?

Răspuns utilizator avertizat
| MiKutzelu34546 a răspuns:

Spanack si ciorba Urzici.

| 12TeOdOrA12 a răspuns:

Ai dreptate laurlaury.