| susulica a întrebat:

As vrea sa fac ceva exercitii pentru muschii de la mana, bicepsi si tricepsi. Si pentru rezistenta si incheieturi. Adica daca fac cu ganterele sa nu mi se rupa mana la incheietura. Am mana cam subtire si zic sa mananc ceva mai mult, dar nu vreau sa devin obez apoi. Am 1, 50 m si 38 kg. M-am masurat si cantarit acum 2 saptamani. Ce exercitii imi recomandati si ce alimenta sa consum?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteine si carbohidrati, 5-6 mese pe zi. Mai adauga si grasimi sanatoase si fibre.

Aia in primul rand.

Apoi du-te la sala si fa-ti un program corect, sa lucrezi tot corpul o data pe saptamana

| Modafen a răspuns (pentru Cosmin86):

Cum sa te duci la sala de la 10 ani(cred ca atat are el) cu 38 de kg il incurca lumea cu greutatile.Sa bage flotari, genoflexiuni, abdomene la greu si cand face 15-16 ani sa se duca la sala...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Modafen):

Nu am cum sa stiu ca are 10 ani, nu a specificat

| Modafen a răspuns (pentru Cosmin86):

Nici eu nu stiu c daca are sau nu 10 ani, dar la greutatea aia nu cred ca poate avea mai mult.

| susulica explică (pentru Modafen):

Mai nou am 1, 65 42 kg si am 14 ani!

| aNNtoNyO a răspuns:

Ma mananca si tu cu paine dar mananca si coaja si pentru biecepsi fa si tu niste haltere incepe cu ceva mai usor.