| Shimonakatokka a întrebat:

BAR BROTHERS! Salut! De aproximativ 4 luni mi-am pus o bara de tractiuni in casa. EU care faceam o junatate amarata de ridicare, acum pot sa fac in jur de 10-15. Vreau sa stiu care exercitiu este Mai bun pentru cresterea pectoralului: Mainile cat Mai apropiate sau cat Mai departate? Coatele in lateral sau in fata?(gen ridicare din biceps)

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pectoralii NU se lucreaza la tractiuni, care sunt miscari de tras, ci la miscari de impins ( flotari, flotari la paralele, impins cu priza ingusta cu haltera, etc. ).

| Shimonakatokka explică (pentru Cosmin86):

Bine... si cum imi explic ca mi-au crescut pectoralii in astia 4 luni? Si ***, sunt tari, nu sunt sani...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Shimonakatokka):

Copil mic... mai documenteaza-te despre miscari de impins si miscari de tras.

Copii mici si firavi, fac ei pectorali in 4 luni!