| AlyN1Boy1SmEcHeR1 a întrebat:

am 12 ani am cam 50 de Kg sau mai putin si vreau sa slabesc bine am cautat retete am gasit si vreau sa-mi spuneti in cat timp as scapa de solduri cu aceasta reteta fac in fiecare zi 100 de abdomene 30 dimineata 30 la 14:00 si 30 la 19:30 si mai fac si alergat la banda in fiecare zi am 2 mese :dimineata un bol de cereale sau iaurt sau fructe la 15:00 mananc orice supa, carne slaba si mananc mult kiwi si alte fructe si intre astea 2 mese daca mi se face foame mananc salata si pate vegetal nu prea imi place da cica e bun laughing deci cam in cat as da jos soldurile? dau funda pllzzzz

Răspuns Câştigător
| Maximillian a răspuns:

Abdomenele sunt extrem de putine.Fa cel putin 500 in fiecare zi. 100 la 15:00 100 la 16:00 etc. Parerea mea e ca poti manca si cv mai consistent, dar sa nu te saturi si nu mai tarziu de 17:00.Sure, evita grasimile, fast-food etc si:http://www.youtube.com/watch?v=iWxM995gDDA
http://www.TPU.ro/......-ajutorul/
Sper ca te-am ajutat:)! Succes, iti tin pumnii(stiu cum e)!

| AlyN1Boy1SmEcHeR1 explică (pentru Maximillian):

Da si cu sfatul asta al tau in cat timp as slabi de solduri ca eu nu prea am burta sau chiar cu sfatul meu

8 răspunsuri:
| MTC a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu mai mananci

| AlyN1Boy1SmEcHeR1 explică (pentru MTC):

Ce raspuns chiar m-a ajutat laughing laughing rolling on the floor

| AlyN1Boy1SmEcHeR1 explică (pentru MTC):

Daca tot stiai ca acel raspuns care mi l-ai zis, nu era de lov folositor de ce l-ai mai zis?

| AlyN1Boy1SmEcHeR1 explică:

A si in afara de pate vegetal mananc si icre negre (kaviar)

| Raduta_Constantin_Cornel_1984 a răspuns:

Daca tot faci miscare cea mai buna varianta este sa te infasori in folie esti una din solutiile oferite la baza sportiva de la mogosoaia

| sadboy a răspuns:

Dar totusi vorbind la subiect, 100 de abdomene/zi in 3 serii mi se pare extrem de putin laughing parerea mea e sa incerci sa lucrezi mult mai mult decat imi zici tu aici, adica 2 serii a cate 90 de abdomene dimineata pentru a nu fii obosit restul zilei si 4 serii a cate 90 inainte de culcare, asta in cazul in care vrei sa slabesti facand abdomene. Iti recomand in schimbul abdomenelor sa introduci exercitii cardio, preferabil la varsta ta, alergatul...10-15 min/zi te-ar ajuta foarte mult, insa poti incepe si cu mai putin pentru inceput, 7-10 min. sper ca iti sunt de ajutor.multa bafta

| stopstopstop a răspuns:

Esti baiat? daca da, termino...nu trebuie sa slabesti, mai ales la 12 ani, mananca normal dar sanatos si fa miscare cat poti, nu te forta.Esti slab la 50 de kg.Lasa retele, iti afecteaza sanatatea retetele de slabire.De retete au nevoie obezii, nu cred ca te numeri printre ei.